OSP MORZESZCZYN

Czołem! Dzięki, że wpadasz na naszego bloga. Śmiało włącz się do
dyskusji i zasubskrybuj kanał RSS aby być na bieżąco. Na razie!

MARSZ NA ORIENTACJĘ CZARNA WODA 2015 – MORZESZCZYN NA I MIEJSCU !

Marsz na orientację Czarna Woda 2015 - Morzeszczyn na I miejscu !

W dniach od 4 do 6 września br. w Czarnej Wodzie odbył się VIII Wojewódzki Marsz na Orientację Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Brali w niej udział przedstawiciele Gminy Morzeszczyn podzieleni na dwie drużyny. Jedna z nich zajęła I miejsce w marszu !

Celem marszu jest: doskonalenie pracy z mapą, nauka i doskonalenie orientacji w terenie, nauka współpracy w drużynie oraz jej zgranie, obcowanie z przyrodą, a także poprawa kondycji fizycznej i sprawności.

W imprezie wzięło udział 29 drużyn strażackich. Długość trasy wynosiła 25 km. Organizatorzy przygotowali dla drużyn 15 obowiązkowych punktów kontrolnych. Na każdym z takich punktów uczestnicy mieli do przejścia konkurencje strażackie, sportowe, sprawnościowe lub przyrodnicze. Dla ambitnych przygotowano ponadto 5 dodatkowych punktów kontrolnych – specjalnie punktowanych. Uczestnicy mieli za zadanie maszerować  w godz. od 9 do 17 posługując się mapą, zgodnie ze wskazówkami zegara i z zachowaniem kolejności punktów kontrolnych.

Tylko osiem drużyn ukończyło całość trasy mieszcząc się w ustalonym czasie i odnotowując wszystkie  punkty kontrolne.

I miejsce w marszu zajęła GRUPA BŁAŻEJA, w skład której weszli: Konrad Górski, Julek Ruciński, Filip Kondratów, Krzysztof Okoniewski, Marek Chiliński, Karol Chiliński.

GRUPA JANUSZA zajęła 21 miejsce w marszu. Warto jednak podkreślić, iż była to jedna z najmłodszych drużyn. W jej skład weszli: Marcel Naumowicz, Jakub Bednarek, Bartek Loda, Jakub Gajewski, Jakub Górski, Bartek Zawiszewski.

GRATULUJEMY !!!

POWIATOWE ZAWODY SPORTOWO – POŻARNICZE

Powiatowe zawody sportowo - pożarnicze

W dniu 31.05 2014 r. w Tczewie na stadionie przy ulicy Bałdowskiej odbyły się POWIATOWE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Morzeszczyna po ćwiczeniu bojowym i sztafecie zajęła I miejsce, tym samym zakwalifikowała się do startu w zawodach  sportowo-pożarniczych na szczeblu wojewódzkim.

W dniu 6.06.2014r. w remizie OSP Morzeszczyn odbyło się spotkanie MDP z wójtem i Prezesem ZG ZOSP RP.
W dniu 22.06.2014r. w Tczewie na bulwarze MDP z Morzeszczyna wystąpiła z pokazem ćwiczenia bojowego według CTIF. Pokaz miał na celu zaprezentowanie i zainteresowanie młodzieży ze sportami pożarniczymi. MDP brała udział wytypowana przez zastępcę komendanta PSP w Tczewie.

ZAWODY SPORTOWO – POŻARNICZE BORKOWO 2014

ZAWODY SPORTOWO - POŻARNICZE BORKOWO 2014

17 Maja o godzinie 9.00 na boisku w Borkowie odbyły się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze. Do rywalizacji przystąpiły 4 drużyny MDP oraz 4 drużyny OSP. Każda z ekip miała za zadanie wykonanie ćwiczenia bojowego. Wśród Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych najskuteczniejsza okazała się drużyna z Nowej Cerkwi.

Klasyfikacja MDP:

1. Nowa Cerkiew
2. Morzeszczyn 1
3. Kierwałd
4. Morzeszczyn 2

Wśród starszych druchów z OSP zwyciężyła jednostka z Kierwałdu. Klasyfikacja OSP:

1. Kierwałd
2. Morzeszczyn
3. Gąsiorki
4. Lipia Góra

Dwie pierwsze drużyny z każdej grupy reprezentować będą gminę podczas powiatowych zawodów, które odbędą się w sobotę 31 maja w Tczewie.

Komentowanie wyłączone.